Nazywamy go tak ze względu na specjalny „inteligentny” kompleks składników, który został w nim zastosowany. Są to polimery filmotwórcze i plastyfikatory o spójnym działaniu, które dają nam gwarancję doskonałej trwałości całej stylizacji.

Jest to lakier, który aplikujemy jak klasyczny manicure bez użycia lampy UV lub LED. Usuwamy go również klasyczną metodą przy pomocy zmywacza acetonowego. Jednak jego właściwości aplikacyjne oraz doskonała wydłużona nawet do 10 dni trwałość pokazują, iż jest to klasyczny lakier o trwałości niemal produktu światłoutwardzalnego.

Tak, tak właśnie jest. Wszystkie kolory rozprowadzają się idealnie na powierzchni. Mają one właściwości lekko samopoziomujące dzięki czemu w trakcie wysychania pigmenty w nich zawarte równomiernie układają się na powierzchni płytki. Dwie warstwy są absolutnie wystarczające.

Trwałość stylizacji to efekt  połączenia właściwości produktu i prawidłowej aplikacji. Zastosowanie nowej generacji polimerów i plastyfikatorów daje nam trwały styk płytki paznokcia z produktem. Produkt jest elastyczny dzięki czemu nie odpryskuje i nie pęka, a jego błysk jest trwały. Najważniejszymi elementami aplikacji produktu jest prawidłowe odtłuszczenie płytki paznokcia. Należy dokładnie usunąć narastające skórki i wszystkie zanieczyszczenia. Te elementy tworzą idealną syntezę dając nam najlepsze efekty. 

Produkty są tak komponowane aby tworzyły idealną więź.  Stosując je zgodnie z zaleceniami dajemy gwarancję jakości i satysfakcji naszym klientom. Próby łączenia ich z innymi produktami mogą zaburzyć ich działanie.

Kolejną warstwę aplikujemy gdy poprzednia jest już sucha.  Pracując w ten sposób całościowy czas wysychania stylizacji będzie znacznie krótszy.

Na dokładnie odtłuszczoną płytkę paznokcia, nałóż ekstremalnie cienką, pierwszą warstwę Boost Base i wetrzyj w płytkę paznokcia. Utwardź w lampie UV 120 sek / LED 30 sek. Nałóż precyzyjnie drugą warstwę,  tak aby uzyskać idealnie równą i gładką powierzchnię. Utwardź w lampie UV 120 sek / LED 30 sek. Przetrzyj wacikiem nasączonym Dehydratorem tak aby dokładnie usunąć warstwę dyspersyjną. Nałóż kolor pomijając bazę. Aplikuj 1 lub 2 warstwy i zakończ stylizację topem.

Nie zalecamy aplikacji samego koloru. Może on powodować przebarwienia płytki paznokcia, a jego trwałość na pewno będzie znacznie krótsza.

Tak, kolory są 1:1 z lakierami hybrydowymi. Należy jednak pamiętać, że działanie światła UV jak i składniki produktu mogą zmieniać odcień o około 2-3 tony.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Jeśli pierwsza warstwa daje nam zadowalający efekt jak najbardziej będzie ona wystarczająca i nie będzie miała wpływu na trwałość.

Oznacza to, że żaden ze składników nie był testowany na zwierzętach i nie pochodzi od zwierząt.

Tak jest to normalne zjawisko w produktach, które schną za pomocą procesu odparowywania. Aby ten proces spowolnić należy dokładnie czyścić szyjkę butelki i pilnować, aby produkt był dobrze zamykany. Pomimo tego zużycie produktu jest niemal całkowite. Jeśli jednak zostanie nam część gęściejszego produktu możemy go rozrzedzić dolewając świeżego z kolejnej butelki.

Regulując kont nachylenia pędzelka i jego docisk do płytki będziemy regulować jego powierzchnię styku. Dzięki zaokrąglonej końcówce i właściwej technice możemy pomalować nawet bardzo małe pazurki.

Top, który stworzyliśmy zawiera ETHYL TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINATE – jest to UV absorber, który chroni kolory przed żółknięcie i niepożądanym działaniem światła ultrafioletowego. 

Dla doświadczonej stylistki, przy aplikacji 2 warstw koloru, czas aplikacji to około 20-25 min.

Nie, taka stylizacja nie będzie trwała.

Lakier IQ można stosować na stylizację żelową i akrylo-żelową. Nie trzeba stosować bazy. Należy zakończyć stylizację Topem IQ.

Na przygotowaną i przemytą Dehydratorem płytkę nałożyć jedną warstwę wybranego koloru Mega Base. Utwardzić ją w lampie (LED 48 W: 30-60 sek, UV 36 W: 120-180 sek). Usunąć Dehydratorem Extra Adhesion / Pure Duo Prep warstwę dyspersyjną. Następnie nałożyć dwie warstwy lakieru i top IQ.

To znaczy, że w topie zawarte są fotoinicjatory, które reagują na światło.

Jeśli aplikujemy kolejne warstwy gdy poprzednie są suche wówczas ostateczny czas wysychania stylizacji to około 10 min.

Tak, stylizację wykonaną z użyciem produktów z linii IQ Salon Nail Polish można usunąć zarówno zmywaczem acetonowym jak i bezacetonowym. (Używając zmywacza bezacetonowego czas będzie znacznie wydłużony).

Jeśli mamy położoną odżywkę Boost Base, stylizację żelową lub Mega Base i nie chcemy naruszyć ich warstwy, a jedynie zmienić kolor lakieru, który mamy na ich powierzchni, należy pamiętać aby przy usuwaniu koloru i topu IQ Salon Nail Polish nie robić kompresu, usuwać je jedynie poprzez przecieranie wacikiem nasączonym zmywaczem.

Tak, jasne kolory nr: 01, 02 i 03 to kolory dedykowane do francuskiego manicure. 01 to śnieżnobiały kryjący kolor do tworzenia linii uśmiechu. 02 i 03 to odcienie transparentnego różu i beżu.

Pędzelek jest gęsty i zaokrąglony. Podczas pracy włosie równomiernie rozkłada się na płytce paznokcia tworząc efekt wachlarza. Dzięki temu możemy w 3 ruchach zaaplikować idealnie kolor.

Tak. Baza tworzy warstwę adhezyjną między płytką paznokcia a warstwą koloru. Chroni tez płytkę przed przebarwieniami. Dzięki jej zastosowaniu otrzymujemy tak doskonałą trwałość i jakość stylizacji.

Zalecamy użycie topu IQ gdyż jest on elementem całego systemu IQ SALON NAIL POLISH. Daje nam on gwarancję błysku i trwałości. Jest elastyczny i lekko samopoziomujący. Dodatkowo zawiera absorber światła chroniąc kolory przed żółknięciem i przebarwieniami.

Oczywiście, że tak. Można aplikować kolor na stylizację hybrydową, należy jednak pamiętać aby przed aplikacją koloru odtłuścić powierzchnię płytki Cleanerem. Nie stosujemy wówczas bazy a sam top na wykończenie.

Należy dokładnie usunąć skórki z powierzchni płytki i odepchnąć delikatnie wał paznokcia.  Można lekko zmatowić płytkę polerką o gradacji 500, tak aby jej powierzchnia była gładka. Wówczas usuwamy pył i resztki zanieczyszczeń wacikiem nasączonym Dehydratorem. Takie przygotowanie płytki zazwyczaj jest wystarczające. W przypadku tzw. mokrych, wilgotnych dłoni możemy dodatkowo zastosować produkt NAIL Prep, który jeszcze mocniej odtłuści płytkę.

Dla najlepszego efektu aplikować na dobrze odłuszczony, suchy paznokieć. Kolejne warstwy nakładać na w pełni suchą powierzchnię – poprzednią warstwę bazy lub lakieru. Aplikujemy jak lakier –  środek do skórek, bok do skórek, drugi bok do skórek. Wykonanie manicure trwa około 20 minut. Usuwany zmywaczem, w tym także bezacetonowym.

Tak, można zastosować Tape Bond. Żywice w nim zawarte mogą wydłużyć trwałość stylizacji.

IQ COMPLEX jest inteligentnym połączeniem zaawansowanych polimerów filmotwórczych i plastyfikatorów o synergicznym działaniu. Zapewnia dzięki temu bardzo dobre łączenie warstw: baza – lakier – top. Gwarantuje długotrwałą przyczepność do płytki paznokcia i ekstremalną trwałość manicure oraz jego bardzo naturalną elastyczność.

Nie. Top Nie jest utwardzalny w lampie UV / LED.